O NAS

Firma KOLSAM SP. Z O.O. rozpoczęła działalność w 2009 roku w wyniku wydzielenia się części firmy Konserwacja Naprawa Urządzeń Dźwignicowych KOLSAM która działa od 2001 roku.

Od początku istnienia naszym głównym celem jest:

• kompleksowe wykonywanie czynności utrzymania pojazdów kolejowych z poziomów P2 do P5
• modernizacja pojazdów kolejowych
• naprawa żurawi kolejowych EDK oraz innych żurawi kolejowych zamontowanych na pojazdach.

Starania, zaangażowanie i nasze pomysły przyniosły nam wiele doświadczeń i umożliwiły zajęcie korzystnej pozycji na dynamicznie rozwijającym się rynku.

Potwierdzeniem tego jest:

Kompetencje

KOLSAM Sp. z o.o. otrzymała  Świadectwo kompetencji wykonawcy usługi utrzymania pojazdów kolejowych wydane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Kompetencje Spółki w zakresie  naprawy pozostałych typów pojazdów kolejowych (wagonów towarowych oraz maszyn torowych) dla PKP PLK S.A. są uznawane na podstawie posiadanego certyfikatu Podmiotu Odpowiedzialnego za Utrzymanie.

Certyfikat dla Podmiotu Odpowiedzialnego za Utrzymanie ECM

Firma otrzymała 04.03.2022 od Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego certyfikat nr PL/31/0022/0018 podmiotu odpowiedzialnego za utrzymanie pojazdu kolejowego ECM

Kompetencje

W dniu 12.10.2021 otrzymaliśmy certyfikat kompetencji w zakresie wykonywania czynności utrzymania pojazdów kolejowych specjalnych wydane przez DB Cargo Polska S.A.

Certyfikat ISO

Uzyskaliśmy certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy 9001:2015 nadany przez LL-C (Certification) Czech Republic a.s.w zakresie naprawy i utrzymania pojazdów szynowych oraz urządzeń transportu bliskiego.

Świadectwo Bezpieczeństwa dla użytkownika bocznicy kolejowej

Jako użytkownik bocznicy kolejowej spełniamy wymogi w zakresie prawidłowego utrzymania bocznicy, bezpiecznego prowadzenia ruchu kolejowego i bezpiecznej eksploatacji pojazdów kolejowych w obrębie bocznicy kolejowej.

POLITYKA JAKOŚCI KOLSAM Sp. z o.o.

Podstawowym celem polityki jakości firmy KOLSAM Sp. z o.o. jest prowadzenie napraw i utrzymywanie pojazdów szynowych oraz transportu bliskiego zgodnie z obowiązującymi normami jakości a także wymaganiami prawnymi i innymi.
Wynikiem naszych działań, są usługi najwyższej jakości, które spełniają wszelkie oczekiwania naszych klientów.
Zadowolenie i satysfakcja klientów jest miernikiem naszych działań.

Regulamin dostępy do Obiektów Infrastruktury Usługowej zarządzanej przez KOLSAM Sp. z o. o. 

 

Statut bocznicy kolejowej zlokalizowanej w Oświęcimiu użytkownika KOLSAM Sp. z o.o.

KOLSAM
ORAZ JEJ PRACOWNICY
POSIADAJĄ SZEREG UPRAWNIEŃ MIN:

  • uprawnienia spawalnicze TDT
  • uprawnienia konserwatorów urządzeń dźwignicowych w zakresie mechanicznym i elektrycznym, badań nieniszczących, ultradźwiękowych i defektoskopowych
  • uprawnienia w zakresie naprawy, konserwacji, eksploatacji, dozoru oraz pomiarów urządzeń elektroenergetycznych
  • uprawnienia Bombardier Transportation do wykonywania konserwacji i okresowej kontroli generatora typu EDA – 3 i elektromagnesu lokomotywowego typu ELM-2

KOLSAM SP. z o.o. to profesjonalny warsztat z kompleksową gamą wykonywanych prac. Nasza firma stale się rozwija, szukamy nowych rozwiązań które przekładają się na bezpieczeństwo, lepszy komfort pracy lub lepsze funkcjonowanie pojazdów kolejowych. Zatrudniamy wykfalifikowanych specjalistów z doświadczeniem, którzy bez trudu radzą sobie ze skomplikowanymi naprawami. Stawiamy na ciągły rozwój i podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników. Ponadto dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i naprawczym . Wszystko to powoduje że staramy się jak najlepiej wykonywać nasze zlecenia, dbając o najmniejsze detale oraz terminowość naszych prac.